חדש מבית סייקטק
קורס "הוראת קריאה מותאמת פרופילים בגישת קדימ"ה

הקורס יעניק לכם, כלים יישומיים, ידע והכרה כגמול השתלמות.

מהי שיטת קדימ"ה?

שיטת קדימ”ה הינה גישה קוגניטיבית דינמית התפתחותית להוראת קריאה וטיפול בהפרעות קריאה המותאמת פרופילים. שיטה זו מבקשת להצמיח את התלמיד ואת תחושת המסוגלות שלו וזאת באמצעות זיהוי נקודות הכשל שלו וטיפול בהם.

שיטת קדימה מתבססת על הידע העדכני ביותר בתחום הפרעות הקריאה ונותנת ללומדים אותה כלים להבין לעומק כיצד תהליכי הקריאה מתרחשים, לזהות קשיים בדרכי החשיבה אצל התלמיד ולהתאים תרגילים ייעודיים לקידום התלמיד ולפיתוח תחושת מסוגלות: “אני יודע ומסוגל לקרוא”

 

מורים, יועצים חינוכיים, פסיכולוגים חינוכיים הקורס בשבילכם

אודות המרצה

ד”ר אריאל נאמן, מומחה לקריאה ותפקודי למידה, ומאבחן דידקטי מוסמך

בעל נסיון של מעל 20 שנה בהוראת קריאה לילדים, בהוראה מותאמת ובלמידה מתווכת. מרצה במספר מכללות להוראה בתחום של לקויות למידה ולקויות קריאה ומדריך צוותי הוראה. הוציא לאור סדרת ספרים ומשחקים למוכנות קריאה ולהוראת הקריאה.

מבנה הקורס בשיטת קדימ"ה

הקורס מועבר ב 13 מפגשים בני שעה וחצי בהם נלמד כיצד לתת מענה לקשיים בקריאה החל מהשלבים הראשונים של למידת האותיות, דרך הוראת התנועות-דיוק בקריאה ופיתוח שטף. בקורס נלמד כיצד לזהות את הקשיים השונים “און ליין”- תוך כדי לימוד הקריאה, ולהתאים תרגילים ייעודים לשיפור התפקוד, כך שהילד יוכל לרכוש את הקריאה תוך תחושה של מסוגלות עצמית.
כמו כן, נלמד מהם מנגנוני הבסיס העומדים בקרב קוראים עם דיסלקסיה, כיצד להבחין בינם לבין קשיי קריאה אחרים ומה ניתן לעשות כדי לקדם גם את אותם ילדים.

 

 

הנושאים הנלמדים בקורס:

בין התכנים הנלמדים בקורס נעסוק בנושאים הבאים:

היבטים התפתחותיים- הבנת דרכי החשיבה של הילד והתאמת ההוראה לשלבי ההתפתחות

תהליכי זיכרון ועיגון המידע בזיכרון

היבטים קוגניטיביים- זיהוי של הפרעות בדרכי החשיבה ומתן מענה ספציפי להפרעות שונות.

הפרעות קריאה- הבנה מעמיקה של המנגנונים העומדים בבסיס הפרעות קריאה שונות הגורמים לכשל בקריאה ומתן מענה בתחומי התפיסה, הזיכרון, סנכרון בין מערכות מוחיות ועוד.

הקורס מלווה בתרגילים שיאפשרו ללומדים להכנס אל תוך עולמו של הילד המתקשה, לחוות את הקשיים שלו ומתוך זה להבין כיצד ניתן לתת כלים להתקדמות.

בקורס נלמד תרגילים ייעודיים אותם ניתן ליישם באופן מיידי, ונלמד להתאים אותם לקושי הספציפי של הילד ולרמת הקריאה שלו.

בקורס תרכשו ידע רב, תעמיקו את הבנתכם ואת ידיעותיכם לגבי המורכבות של הקריאה ותשכללו את הסתכלותכם על הילד המתקשה מתוך מבט הוליסטי ומתוך אמון גדול ומבוסס בדבר היכולת שלו להתקדם.

לפרטים נוספים חייגו: 02-643-5360 או שלחו מייל ל: training@psychtech.co.il

he_ILHE_IL